Критичне мислення - вміння бачити всі сторони проблеми, мислити незалежно, об'єктивно оцінювати інформацію, неупереджено міркувати і робити обґрунтовані висновки, вибирати найкраще з можливих рішень, виявляти приховані ризики або можливості.
Бракує аргументів для суперечки з партнером? В голову приходять потрібні слова тільки на наступний день?
Частіше помічаете те, що раніше пам'ятали або часто зустрічали?
Набагато легше помічаете недоліки в інших, ніж в собі?
Думаєте, що знаєте, про що думають інші?
Доповнюєте прогалини в пам'яті відомими стереотипними ознаками, узагальненями чи власним досвідом?
Знаходите закономірності навіть серед невеликих даних?
Хочете злізти з голки авторитету і самим науково розібратися, що шкідливо, а що корисно для здоров'я - вакцини, БАДи, ГМО, гомеопатія, дієти?
На жаль, ви не можете за пів години стати фахівцем в якійсь галузі, але можете скористатися доведеною інформацією від експертів. Потрібно тільки знати - де і як.
АКТУАЛЬНО
Учасники Всесвітнього економічного форуму поставили навичку критичного мислення на друге місце в списку навичок, які будуть максимально затребувані на ринку праці до 2020 року.
ПРАКТИЧНО
З критичним мисленням не народжуються. Це як нова мова, якій вчаться з нуля. Однак без нього ми поверхнево оцінюємо події життя, емоційно приймаємо рішення, віримо сумнівним джерелам і ведемося на чужі маніпуляції.
10 відкритих лекцій, щоб дати вам інструменти критичного мислення, познайомити з науковим методом та навчити розрізняти міфи у сфері здоров'я та медицини
ПРО НАС
Школа Критичного Мислення це безкоштовний проект від NaukRoom.
КАЛЕНДАР ПОДІЙ
Дата
Опис
СІЧЕНЬ
Он-лайн
Лектор: Ольга Маслова
- Як читати наукові статті - Коли вчені помиляються - 5 способів перевірки інформації
Живя по земным правилам надо знать местные козыри. Правила биологической игры в жизнь изначально не понятны,их приходится узнавать кропотливым и долгим научным трудом. А когда не знаешь карт, любая игра – блеф.
За 3 видео урока научимся анализировать разные аспекты старения: генетический, исторический, культурный и экономический. Мы сделаем первые шаги в понимании механизмов старения и начнем говорить о возрасте научным языком. Главное – сможем смотреть в будующее без страха